Yaşamın kendisi gerçek kahramanların rol aldığı gerçeküstü bir masaldır.  Masalı “Su” anlatır. Dünyanın yaratılışı ile ilgili mitlerin birçoğu şöyle der: “Başlangıçta su vardı…”
Kadim kültürler her şeyin birbirine bağlı olduğu bilgisini, yaşamsal olanı koruyabilmenin gerektirdiği saygıyı kuşaktan kuşağa aktardılar.
“Suyun Unuttuğu”,  yaşamın taşıyıcısı olan suyun kutsallığını ve hatırlamanın iyileştirici gücünü onurlandıran çağdaş bir masal.  Masaldaki  gerçek kahramanların izini sürenler, iyimser olmak için gerekli  ipuçlarını bulacaklardır.

 

 

Basında Çıkanlar

“Şiirsel bir dille kaleme alınmış bu naif öykü,  hatırlamanın iyileştirici gücüne vurgu yapıyor. ”

Cumhuriyet Gazetesi Kitap Eki

“Umarım bir gün farklı dillere de çevrilir, umarım pek çok insan bu güzel masalı okur. 5 yaş üzeri çocuklara ve pek çok şeyin kaynağını unutmuş biz yetişkinlere şiddetle tavsiye ediyorum. ”

Akça Kodal

“Suyun her şeyden önce olduğunu, belki her şeyden sonra da olacağını masalsı bir dille anlatan, suyun varlığı, azlığı, çokluğu, yokluğu hakkında bizi düşündüren bir kitap oldu. Nalan Özdemir Erem’e masalsı anlatımı, mitlere, farklı kültürlere, geçmişe ve günümüz yer vermesi ile kitabının bizi büyülediğini söylemeliyim…. suya sahip çıkmak, onunla yol arkadaşı olabilmek için suyuna gitmek adına adım atmamıza vesile olacak bir kitap.”

Özge Lokmanhekim